Jak i gdzie uzyskać decyzję o warunkach zabudowy?

W kategorii: Nieruchomości
Dodano: czwartek, 05 maja 2012 r.
Średnia ocena: 2,40 na 5 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Zdarza się, że planu przestrzennego dla gminy nie ma. Potrzebną wtedy decyzję o warunkach zabudowy wydaje dla naszej inwestycji urząd gminy (wójt, burmistrz albo prezydent miasta) na wniosek inwestora. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej tam tez można znaleźć jej dokładny wzór.


Gdzie, kiedy i jak zostanie wydana ta decyzja? Decyzja o warunkach zabudowy zostanie wydana bez dodatkowych formalności w urzędzie gminy lub miasta, jeśli działka ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej (lub pośredni przez drogę prywatną, jest uzbrojona (woda, prąd), nie jest gruntem rolniczym lub leśnym, teren nie jest objęty przepisami ochrony konserwatorskiej lub zabytków, uniemożliwiającymi zabudowę.

Decyzję o parametrach nowej zabudowy otrzymują sąsiedzi. Tyczy ona np. wysokości budynku, szerokości elewacji frontowej, kąta nachylenia dachu, ustala, jaki procent działki może zająć zabudowa, przewiduje sposób zaopatrzenia w wodę i energię, zasadę odprowadzania ścieków itd. Jeśli żadna ze stron nie złoży odwołania do sądu, decyzja staje się prawomocna.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
dzialki.kaszuby.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads