Kredyt hipoteczny na zakup siedliska

Dodano: czwartek, 29 marca 2012 r.
Średnia ocena: 1,50 na 5 (wszystkich głosów: 4)
Liczba opinii: 1

siedliskoSiedlisko – czyli działka rolna, czasem już z domem i zabudowaniami gospodarskim, czasem bez, położona na terenach słabo zaludnionych. Marzenie wielu mieszczuchów. Coś więcej niż dom letniskowy, jednak zdecydowanie mniej niż dom, który może być łatwo sfinansowany kredytem hipotecznym. Dlatego niektóre banki w ogóle nie mają w ofercie kredytów na zakup siedliska.


Kredyt hipoteczny na zakup siedliska mają w ofercie m.in. BGŻ, Kredyt Bank, Lukas Bank, mBank, ING, Eurobank i Getin Noble Bank.

Uzyskanie kredyt na zakup działki siedliskowej i budowę siedliska jest jak najbardziej możliwe. Nie wszystkie banki oferują jednak takie rozwiązanie, zdarza się też, że te oferujące wymagają specjalnych form zabezpieczenia kredytu. Kredyt na siedlisko jest szczególnym rodzajem kredytu, więc w każdym z banków, które oferują finansowanie takiego zakupu, warunki są ustalane odrębnie.


Częstym rozwiązaniem jest np. udzielenie kredytu, ale zabezpieczonego inną nieruchomością (czyli bank finansuje zakup siedliska, ale hipoteka ustanowiona zostaje na mieszkaniu). Tak jest np. w Deutsche Banku. Ten bank przy wycenie siedliska bierze pod uwagę wyłącznie część mieszkalną.

W Eurobanku z kolei zabezpieczeniem może być część mieszkalna siedliska, część gospodarcza w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Nordea udzieli kredytu zabezpieczonego inną nieruchomością, Pekao SA – finansuje część mieszkalną, a w PKO BP jest możliwość zaciągnięcia kredytu na działkę siedliskową do jednego hektara.


Udając się do banku po kredyt na siedlisko trzeba uzbroić się w cierpliwość i mimo że zwykle kwota kredytu nie jest zawrotna – w cały plik dokumentów, nie mniejszy niż przy staraniach o zwykły kredyt hipoteczny.

Twoja ocena

Opinie (1)

janeczek dodano: czwartek, 04 kwietnia 2012, 14:43:51
Polecam przede wszystkim zajrzeć do banku BGŻ, bank ten specjalizuje się w kredytowaniu wszelkiego rodzaju działek, także mozna tam otzrymac nisko oprocentowany kredyt na siedlisko.

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
dzialki.kaszuby.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads